Danışmanlığımız hakkında bilgi almak için arayınız... İletişim Gizle
Dengeli Beslenin Formda Kalın...

UÇUCU YAĞLAR NASIL KULLANILIR

Uçucu ve sabit yağların 4 farklı şekilde kullanılır. Bunlar, Aromatik, Topikal, Dahili ve Ev (Yaşam Alanı) uygulamalarıdır.
💧Aromatik: Bu uygulama, ortama hoş koku vermenin yanı sıra, ortam hava dezenfeksiyonu, dekonjestan ve psikolojik faydalar sağlayabilir. Bazı uçucu yağlar temizlik veya arındırmaya yardımcı olurken, diğerleri cilde yatıştırıcı bir his verir. Uçucu yağların aroması ayrıca beyinde kimyasal bir reaksiyon oluşturarak duyguları ve iç tepkileri ortaya çıkarabilir.
💧Topikal: Boyun / Alın ve şakaklar / Göğüs, sırt ve karın / Kollar, bacaklar, ayakların altı bolgelerinde, miktar, her birey için uygulama alanının büyüklüğü, yaş, cilt yapısı ve genel sağlık durumuna göre değişir. Keyifli ve dinlendirici bir banyo deneyimi için şampuanınıza ve duş jelinize birkaç damla yağ ekleyebilirsiniz. Bir havlu veya bezi ılık suya batırarak, uçucu yağlar ekleyerek ve ardından istenen bölgeye uygulayarak sıcak veya soğuk bir kompres yapın. Bir losyon veya nemlendiriciye yağ ekleyin ve ardından cilde uygulayın.
💧Dahili: Yemeklerde kurutulmuş ot veya baharatların yerine pişirme veya fırınlama uygulamalarında servis öncesi uçucu yağ kullanabilirsiniz. Uçucu yağların kurutulmuş veya taze ot ve baharatlardan çok daha etkili olabileceğini unutmayın, bu nedenle çok az miktarda kullanmaya başlayın, aromatik tat için arzu ettiğiniz miktarda arttırabilirsiniz. Su, smoothie, süt, çay veya diğer içeceklere uçucu yağlar ekleyebilirsiniz. Bazı uçucu yağları dahili olarak alırken, az miktarda olmak koşuluyla salatalara veya yoğurda doğrudan ekleyerek tüketebilirsiniz.
💧Ev (Yaşam Alanı): Yaşam alanınızda kullanacağınız tarifler sadece temizlikle sınırlı değildir. Yeni yıkanmış çamaşırlarınızın doğal ve hoş kokuya sahip olmasını sağlayabilir veya dolabınıza ya da çekmecelerinize kaldırmış olduğunuz kıyafet ve eşyalarınız için de aynı uygulamayı yapabilirsiniz.
Birçok uçucu yağ kullanıcısı, sinek ve böceklerin yaşam alanlarınızdan uzaklaştırılması için de uçucu yağ kullanır. Özellikle lavanta, okaliptüs ve nane yağı gibi uçucu yağlar, bulunduğunuz ortamda sineklerin ve böceklerin uzaklaştırılması ve daha konforlu yaşam alanlarına sahip olmak için harika çözümler sunabilir.

betmatik ligobet nisanbet betebet hiltonbet milosbet