Danışmanlığımız hakkında bilgi almak için arayınız... İletişim Gizle
Dengeli Beslenin Formda Kalın...

CANDİDA TEDAVİSİNDE ÖNERİLEN ANTİFUNGALLER

⚫ Goldenseal (Altın mühür): Içeriğindeki berberin mayalar ve birçok bakteri ile savaşır. Defne tohumu ve yağı: Bileşimindeki monoterpenler ve seskiterpenlerden dolayı anti-fungal aktiviteye sahiptir.
⚫ Hindistancevizi yağı: Içerisinde kaprilik ve laurik asit vardir. Anti-fungal ve antibakteriyel etkilidir. Soğuk sıkım oldugundan emin olunmalıdır.
Zeytin yaprağı ekstraktı veya çayı: Etken maddeleri bagirsaktaki bakteri ve parazitler üzerine etkilidir. Candida’am aşırı çoğalmasına sebep olan parazit ve bakterileri azaltmak önemlidir. Ayrıca kan şekerinin düşmesine yardımcı olur. Şeker ilacı alıyorsanız tüketiminde dikkatli olun.
⚫ Kekik yağı: Her kekik yağı aynı değildir. Origanum vulgare tipi kekikten üretilmiş olması gerekir. Timolol ve karvakrol içerir. Anti-fungal etkilidir. Çok yakıcıdır. Doktor kontrolün de kullanılmalıdır. Karanfil yağı: Karvakrol içerir. Anti-fungaldir.
⚫ Brokoli, Soğan, Sarımsak Brüksellahanası Gibi Sülfürlü Antioksidan Besinler: Candida bağırsak geçirgenliğini ar- tırdığı için daha fazla toksin kana geçer. Daha fazla toksin karaciğer üzerinde disfonksiyona neden olur. Bu besinler toksin atımını destekler.
• Devedikeni tohumu ve karahindiba: Karaciğerin işlevini ve toksin atılımını iyileştirir.
Greyfurt Çekirdeği Yağı: Anti-fungal etkiye sahiptir. Ayrıca midenin doğal pH’ını geri kazanmaya yardımcı olabilir.
Çay ağacı yağı
Atkuyruğu ekstrakti

betmatik ligobet nisanbet betebet hiltonbet milosbet