Danışmanlığımız hakkında bilgi almak için arayınız... İletişim Gizle
Dengeli Beslenin Formda Kalın...

Hakkımda

Eğitim Geçmişi

1 çocuk annesi olan Begüm KURAN, 1989 yılında Ankara’da doğdu. 2012 yılında “Onur Öğrencisi” olarak Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldu.

2007 – 2012 yılları arasında özel – kamu – eğitim araştırma hastaneleri ile zayıflama merkezlerinde öğrenim ve tecrübe amaçlı gönüllü hizmetler vermiştir. Mezuniyet tezlerini Adolesan bireylerde obezitenin ve yaşam tarzının sağlık üzerine etkisi ile Besin destekleri ve omega takviyesi konularında yapmıştır.

Başkent üniversitesi Akupunktur Kliniği, Formeo Beslenme Danışmanlık Merkezi, Çanakkale Devlet Hastanesi, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi,
Başkent Üniversitesi Hastanesi, Yıldız Yemek Şirketi, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Hastanesi,
İzmir Özel Diet Time Polikliniği gönüllü hizmet verdiği kurumlar arasındadır.

Türkiye genelinde yapılan kongre, konferans ve seminerlerden aldığı sertifikalar;

Çocuk ve Ergenlerde Ağırlık Yönetimi Sertifikası (2009), RYLA Liderlik Eğitim Semineri Sertifikası (2007), Dietethic 3. Anne Çocuk Konferansı (2009), Likya Kariyer Parkuru Setifikası (2008), I. Uluslar arası Fiziksel Aktivite, Beslenme ve Sağlık Kongresi (2011), Ankara Üniversitesi İletişim, Anlama Dinleme İfade Edebilme Semineri (2011), 1. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu Sertifikası (2011), 2. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu Sertifikası (2012), TNT Total Nutrition Theraphy (2012), Alternatif Tıp Sertifikası (2011), Biyokimya Sertifikası (2011)

Hastane, Klinik, Yemek Şirketleri, Üniversite, Kreş VERMİŞ OLDUĞU SEMİNERLER – SUNUMLAR – MAKALELER

Besinlerde Biyojen Aminler, Raf Ömrünü Uzatmak İçin Kullanılan Gıda Katkı Maddeleri, Yataklı Kurumlarda Genel Hijyen – Mutfak ve Mutfak Çalışanları Hijyen Eğitimi, Mısır Şurubu ve Obezite, Diabetes Mellitus ve D Vitamini, Okul Öncesi Çocuklarda Beslenme, İlk ve Orta Okul Çağı Çocuklarda Beslenme, Lise Döneminde Beslenme, Açlığınız Fizyolojik mi Psikolojik mi?, Yeşil Çay Bileşenleri ve Sağlıkla Etkileşimi, Metabolizmayı Hızlandıran ve Yavaşlatan Besinler, Gelişmiş ve Gelişmekte Olan Ülkelerin Beslenme ve Sağlık Durumları, 2000 – 2010 Yılları Arasında, Yaşlılarda Sık Görülen Hastalıklar ve Bölgeler ile Nedenlerine Göre İncelenmesi (Meta Analiz), Prematüre Bebeklerde Enteral ve Parenteral Beslenme Desteği, Toplu yemek hizmeti veren kuruluşlarda personel hijyeni ve besin güvenliği eğitimi, Yemek hizmeti veren kuruluşlarda çalışma ortamı sanitasyonu eğitimi, Mutfakta acil durum yönetimi, Yiyecek içecek sektöründe GMP iyi üretim standartları eğitimi, Glikojen Depo Hastalığında Tıbbi Beslenme Tedavisi, Pediatrik Nörolojik Hastalıklarda Tıbbi Beslenme Tedavisi, Besin Destekleri ve Krill Yağı, Gebe ve emziklilerde beslenme.

KATILDIĞI KURS VE KONFERANSLAR

Bariatrik Cerrahi Semineri (Başkent Üniversitesi), Köy Enstitülerinde Eğitim Semineri (Başkent Üniversitesi Prof. Dr. Ayşe BAYSAL), Ankara Süt-Ekmek Fabrikaları-Muhabere Okulu Mutfağı İş Başında Gözlem, Çocuk ve Ergenlerde Ağılık Yönetimi Kursu (Besvak – Başkent Üniversitesi), 1. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu (İstanbul – Başkent Üniversitesi), Dietethic 2. Anne çocuk Konferansı (Elvan Odabaşı Kanar), Dietethic 3. Anne Çocuk Konferansı (Elvan Odabaşı Kanar), Sağlıklı Yaşam İçin Sağlıklı Beslen Söyleşisi, 1. Uluslar arası Fiziksel Aktivite Beslenme ve Sağlık Kongresi, Ankara Üniversitesi İletişim Anlama Dinleme İfade Edebilme Semineri, Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Tuz ve Sağlık – Tuz Tüketimi, Yaşlı ve Kanserli Olgularda Nutrisyon Desteği, NLP Hızlı Okuma ve Anlama Kursu, RYLA Liderlik Eğitim Semineri (Kızılcahamam), Kariyer Parkuru (ODTÜ–Lider İnsan Kaynakları Yönetim Akademisi)
2015- halen Begüm KURAN Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi Kurucu Diyetisyeni,
2019-fl Fonksiyonel bütüncül tıp diyetisyeni ve TDD Çanakkale İl Temsilcisidir.

betmatik ligobet nisanbet betebet hiltonbet milosbet