Danışmanlığımız hakkında bilgi almak için arayınız... İletişim Gizle
Dengeli Beslenin Formda Kalın...

OZON SAUNA VE BÜTÜNCÜL TIP

Ozon tedavisi nedir?
Ozon tedavisi, bir ozon jeneratörü cihazı kullanılarak oluşturulan tıbbi sınıf ozon kullanır. Ozon tedavisinin amacı vücudunuzdaki oksijen miktarını arttırmaktır.

Daha yüksek bir oksijen seviyesi, iyileşmeyi teşvik ederken bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir, diye açıklıyor Dr. Tejwani. Bunu, hasarlı hücrelerin değiştirilmesi veya onarılması süreci olan hücre yenilenmesi yoluyla yapar.
Ozon tedavisi nasıl uygulanır?
Ozon gazını vermenin birkaç yolu vardır, ancak solunmamalıdır. Bu, akciğerlerinizde ciddi tahrişe ve sıvı birikmesine neden olabilir. Ozon tedavisi uygulamak için daha güvenli yöntemler şunları içerir:

Vücudunuzun bir bölümünü koruyucu bir örtü altında ozon gazına maruz bırakarak (ozon saunası olarak da adlandırılır) veya cildinize bir ozon solüsyonu uygulayarak (genellikle yara iyileşmesi için) cildinize uygulamak.
Vücudunuza, tipik olarak kulaklarınızdan, rektumunuzdan veya vajinanızdan gaz üflemek.
Kanınızla karıştırmak. Ozon gazı, kanınızın bir örneğinde çözülebilir ve daha sonra otohemoterapi adı verilen bir işlemle IV yoluyla vücudunuza geri verilebilir.
Yağda veya suda çözünmüş az miktarda ozon gazı tüketerek yutmak.
Oksijen ve ozon karışımı içeren bir atışla kaslarınızdan birine enjekte etmek.

Ozon tedavisinin potansiyel sağlık yararları
Ozon tedavisinin sağlık yararları sağlayabileceğine dair düşük kaliteli ve sınırlı kanıtlar vardır. Bunlar şunları içerir:

Bağışıklık sistemi desteği çünkü ozon tedavisi bağışıklık sisteminizi harekete geçirir ve bağışıklığı artırır.
Hücrelerinize, dokularınıza ve organlarınıza daha fazla oksijen gittiği için kan dolaşımını iyileştirir.
Bakteri, virüs ve mantar gibi istilacılardan korunma, büyümelerini durdurarak ve hayatta kalmalarını azaltarak.
Hücreye zarar veren serbest radikallerin ve iltihaplanmaya ve kronik hastalığa yol açabilen koruyucu antioksidanların dengesizliği olan azaltılmış oksidatif stres.

Ozon tedavisinin bazı potansiyel yan etkileri şunlardır:

Hava embolisi: IV ozon tedavisi sırasında hava kabarcıkları oluşursa, tıkalı bir damar veya artere ve felç veya kalp krizi gibi potansiyel olarak ciddi bir duruma neden olabilirler.
Rahatsızlık ve kramp: Bu yan etkiler, ozon gazı vücudunuza, genellikle rektumunuzdan üflendiğinde ortaya çıkabilir.
Herxheimer reaksiyonu: Ozon tedavisi iltihabı hafiflettiği ve virüsleri ve bakterileri öldürdüğü için bazı grip benzeri semptomlar yaşayabilirsiniz.

Yapılan çalışmalarda bu yan etkileri gösteren tek uygulama yolu parenteral oksijen-ozon gaz karışımıydı. Çalışmalar, muhtemelen yetersiz asepsi prosedürü nedeniyle geçici parestezi ve sekonder enfeksiyonun advers olaylarını bildirmiştir. Ozon tedavisi, konservatif tedaviye yanıt vermeyen bel fıtığına bağlı bel ağrısını tedavi etmek için bir seçenek olarak düşünülebilir ve cerrahiye bir alternatif teşkil eder. Bununla birlikte, ozon tedavisinin etkilerinin zaman içinde devam edip etmediğini göstermek için gelecekteki çalışmalara ihtiyaç vardır.

KANSER VE OZON:Gözlenen sonuçlar şunlardı: tümörün gerilemesi; metastazların ve kanser hücrelerinin çoğalmasının azalması; ve kanser hücrelerine zarar verir.

YARA İYİLEŞMESİ VE OZON: Gözlenen sonuçlar şunlardı: tam yara iyileşmesi; geliştirilmiş vaskülarizasyon; iskemi ve reperfüzyonun iyileştirilmesi; kaşıntı rahatlaması; kutanöz / deri altı enfeksiyon azaltma; skar yapışmalarının azaltılması; daha kısa iyileşme süresi; daha kısa hastanede kalış süresi; kanama azaltma; eritem azaltma; hastaneye yatış sayısında azalma; üye amputasyon riskinin azaltılması; yara boyutunun küçültülmesi; daha kısa iyileşme süresi; daha kısa hastanede kalış süresi; gelişmiş duygu.

ENFEKSİYON VE OZON: Gözlenen sonuçlar şunlardı: viral yük kontrolü; sepse önleme; bakteri kolonisinin azaltılması; hepatik enzim indirgeme; antibiyotik kullanım süresinin azaltılması.

ENFLAMASYON VE OZON:Gözlenen sonuçlar şunlardı: nitrik oksit artışı; glisemik indeks kontrolü; Nrf2 indüksiyonu; geliştirilmiş eklem sertliği; inflamasyon azaltma; ağrı kesici tüketiminin azaltılması; anti-enflamatuar tüketiminin azaltılması; ödem azaltma; ateş azaltma; IL-6 indirgeme; oksidatif stres belirteçlerinin azaltılması; NFKb azaltma; TNF-Alfa indirgeme; immünolojik sistem regülasyonu; Kortikoid ile karşılaştırıldığında analjezik etki.

AĞRI VE OZON: Gözlenen sonuçlar şunlardı: tam ağrı kesici; baş ağrısı; eklem ağrısı; yaralar, ağrı; bel ağrısı; kas ağrısı; nöropatik ağrı; ağrı azaltma; fıtıklaşmış disk hacminin azaltılması; Raynaud hastalığı ile ilişkili ağrı.

YAŞAM KALİTESİ: Gözlenen sonuçlar şunlardı: artan kas gücü; gelişmiş fiziksel işlev; gelişmiş sosyal işlev; gelişmiş hareketlilik; genel olarak sağlığın iyileştirilmesi; geliştirilmiş canlılık; geliştirilmiş fiziksel yön; gelişmiş ruh hali; yorgunluk azaltma; osteotendinöz refleks azaltma; refah hissi; hasta memnuniyeti derecesi; gelişmiş vertigo; gelişmiş kulak çınlaması; geliştirilmiş nistagmus; gelişmiş işitme; kemoterapi yan etkilerini azaltmak; geliştirilmiş hayatta kalma oranı.

 

betmatik ligobet nisanbet betebet hiltonbet milosbet