Danışmanlığımız hakkında bilgi almak için arayınız... İletişim Gizle
Dengeli Beslenin Formda Kalın...

CANDİDA

Sadece üç basit adım:
..mayayı aç bırak
..mayayı öldür
..İyi bakterileri geri yükleyin
Mayayı beslediği gıdalardan yoksun bırakmak, Candida aşırı büyümesini ele almanın ilk adımıdır. Eliminasyon diyetiyle hasta ele alınır ve süreç içerisinde bazı kurallar çerçeve çizilir. Bu kurallardan bazilari:
🤔Yeterli mide asidi de önemlidir. Düşük hidroklorik asit seviyeleri, sıklıkla ve tekrar tekrar Candida ve diğer bakteriyel enfeksiyonlardan muzdarip kişilerde sıklıkla keşfedilir.
🤔Aşamaya verilen gidalar: Kaprilik asit, kekik yağı , sarımsak ve berberinin, kandida aşırı büyümesi için etkili tedaviler olduğu çalışmalarda gösterilmiştir.
🤔Oral pamukçuk vakaları için hindistan cevizi yağının ağızda erimesine izin verilebilir ve daha sonra şişip tükürülebilir.
🤔Defne, kekik, karanfil, yesilcay ekstresi, greyfurt çekirdeği özü ve tarçın da mantar önleyici özellikler göstermiştir.2 yaşın altındaki çocuklara dahili olarak karanfil yağı vermeyin.
✌️Birinci Seçenek: Sadece Sıvılar-Sadece Candida Temizleyici (Süre 1–2 Gün)
Organik soğan, sarımsak, kereviz, lahana, deniz tuzu ve saf sudan sebze suyu yaparak başlayın. Kaynamaya ve süzmeye izin verin. Sebzeleri atın ve suyu soğutun.

🏅Gün boyunca ılık et suyunu yudumlayın; Vücudunuzun sisteminizdeki tüm toksinleri atmasına yardımcı olmak için çok fazla su içmeniz zorunludur. Bu uzun süreli bir temizlik olmasa da, gerektiğinde birkaç haftada bir tekrarlanabilir. Ayrıca aşağıdaki gıda temizliğine hızlı bir başlangıç ​​olarak da kullanılabilir.

✌️İkinci Seçenek: Buğulanmış Sebzeler (Süre 3-5 Gün)
Üç ila beş gün boyunca diyetinizden tahıllar, şekerler, meyveler, nişastalar ve alkolü ortadan kaldırarak, adanın aşırı büyümesine karşı mücadelenizde büyük ilerleme kaydedebilirsiniz.

🏅Çoğunlukla buğulanmış taze, organik sebzeleri yiyin. Bu temizleme aşaması için, şeker seviyelerine katkıda bulunabilecek ve kandili besleyebilecek havuç, turp, pancar, tatlı patates ve beyaz patates gibi nişastalı sebzelerden uzak durun.