Danışmanlığımız hakkında bilgi almak için arayınız... İletişim Gizle
Dengeli Beslenin Formda Kalın...

Candida Belirtileri ve Fonksiyonel Tıp Tedavisi

Bu sağlık sorunlarından herhangi birini yaşadınız mı?

Tükenmişlik
Tatlılar için istek
Ağız kokusu
Dil üzerinde beyaz kaplama
Bilinç kararması
Hormon dengesizliği
Eklem ağrısı
Cinsel dürtü kaybı
Kronik sinüs ve alerji sorunları
Sindirim sorunları (gaz ve şişkinlik)
Zayıf bağışıklık sistemi
idrar yolu enfeksiyonları
Eğer öyleyse, bunlar candida olarak bilinen bir mantar enfeksiyonuna sahip olabileceğinizin bazı işaretleridir.

CANDİDA NEDİR?

Candida albicans , ağızda, bağırsak sisteminde ve vajinada (vajinal / genital kandidiyaz) bulunan en yaygın maya enfeksiyonu türüdür ve cildi ve diğer mukoza zarlarını etkileyebilir. Bağışıklık sistemi en iyi şekilde çalışıyorsa, bu tip maya enfeksiyonu nadiren ciddidir. Bununla birlikte, bağışıklık sistemi düzgün çalışmıyorsa, kandida enfeksiyonu , kalbin veya beynin çevresindeki kan ve zarlar da dahil olmak üzere vücudun diğer bölgelerine geçerek ciddi kandida semptomlarına neden olabilir. Buna invaziv kandidiyaz denir.

Candida, vücutta uygun seviyelerde olduğunda besin emilimine ve sindirime yardımcı olan bir mantardır. Aşırı ürettiğinde, tipik kandida semptomları ortaya çıkabilir. Sindirim sisteminde, kontrol edilmezse, bağırsak astarının duvarlarını yıkar ve kan dolaşımına nüfuz eder. Bu, yan ürün toksinlerini ve diğer toksinleri sisteminizden serbest bırakarak sızıntılı bağırsak sendromuna neden olur.

Candida Enfeksiyonlarına Neden Olan Nedir?

1. Geniş Spektrumlu Antibiyotikler
2. Doğum Kontrol Hapları
3. Oral Kortikosteroidler
4. Kanser Tedavileri
5. Diyabet
6. Zayıf Bağışıklık Sistemi

Tedavi 1: Candida Temizliği
Kandida temizliği, sindirim sisteminin yıkanması ve fermente sebzelerde ve kefirde bulunan sağlıklı kandida savaşçılarının tanıtılması yoluyla fazla kandida vücudunu atmaya yardımcı olur.
Birinci Seçenek: Sadece Sıvılar-Sadece Candida Temizleyici (Süre 1–2 Gün)
Organik soğan, sarımsak, kereviz, lahana, deniz tuzu ve saf sudan sebze suyu yaparak başlayın. Kaynamaya ve süzmeye izin verin. Sebzeleri atın ve suyu soğutun.

Gün boyunca ılık et suyunu yudumlayın; Vücudunuzun sisteminizdeki tüm toksinleri atmasına yardımcı olmak için çok fazla su içmeniz zorunludur. Bu uzun süreli bir temizlik olmasa da, gerektiğinde birkaç haftada bir tekrarlanabilir. Ayrıca aşağıdaki gıda temizliğine hızlı bir başlangıç ​​olarak da kullanılabilir.

İkinci Seçenek: Buğulanmış Sebzeler (Süre 3-5 Gün)
Üç ila beş gün boyunca diyetinizden tahıllar, şekerler, meyveler, nişastalar ve alkolü ortadan kaldırarak, adanın aşırı büyümesine karşı mücadelenizde büyük ilerleme kaydedebilirsiniz.

Çoğunlukla buğulanmış taze, organik sebzeleri yiyin. Bu temizleme aşaması için, şeker seviyelerine katkıda bulunabilecek ve kandili besleyebilecek havuç, turp, pancar, tatlı patates ve beyaz patates gibi nişastalı sebzelerden uzak durun.

BİREYSEL CANDİDA DİYETİNDE,

sarımsak hindistan cevizi, çay ağacı yağı, kekik yağı, aloevera, zencefil, rezene, zeytinyaprağı ekstresi, greyfurt ekstresi,brokoli, karnabahar, maydanoz, lahanası, ıspanak, kereviz, salatalık yeşil biber, bezelye, domates, fasulye, sarı, lahana, soğan, turp, lahana, marul, ıspanak ve şalgam,ördek, yumurta, bıldırcın, tavuk, balık, istiridye,tavşan, istiridye, ton balığı, hindi, yengeç, karides, kaz, ıstakoz, tavuk, kuzu yer alırken, çay, kahve, meyve ve kuru meyveler ve süt ürünleri, tahıllar, kurubaklagiller, turşu ve fermente ürünler, yumurta, kavrulmuş tohumlar, yeşil zeytin yasaklar arasındadır.

Bu süre boyunca – günde en fazla bir kez – yapraklı yeşillikler (romaine gibi) veya acı yeşillikler (pazı gibi) ve sadece biraz hindistan cevizi yağı ve elma sirkesi (veya limon suyu) ile hazırlanan salataları yiyebilirsiniz .

Yukarıdaki candida temizlerinden herhangi biri sırasında , toksinlerin çevrelenmesine ve sisteminizden verimli bir şekilde çıkarılmasına yardımcı olmak için bentonit kil kullanabilirsiniz.

Tedavi 2: Candida Diyeti
1. Diyetin ilk adımı, şeker, alkol ve rafine karbonhidratların ortadan kaldırılması yoluyla bağışıklık sisteminizi güçlendirmektir.
2. İkinci adım, bu yiyecekleri havuç, tatlı patates, ıspanak, lahana ve kuşkonmaz gibi organik sebzelerle değiştirmektir.
3. Sağlıklı probiyotik gıdalar sisteminizdeki kandidayı etkili bir şekilde öldürebileceğinden kültürlü süt, tercihen keçi sütü kefiri ekleyin. Kimchi ve lahana turşusu gibi probiyotikler, diyetinizin yanı sıra şekersiz kızılcık suyunun iyi ilaveleridir.

Tedavi 3: Takviyeler, Uçucu Yağlar ve Hindistan Cevizi Yağı
1. Hindistan cevizi yağı, antimikrobiyal özellikleri nedeniyle kandida ile etkili bir şekilde savaşabilir . Hindistan cevizi yağında bulunan laurik asit ve kaprilik asit kombinasyonu, hem yutma hem de topikal uygulama yoluyla zararlı kandidayı öldürür.
2. Devedikeni takviyeleri, karaciğerinizi reçeteli ilaçlardan (steroidler, doğum kontrolü, antibiyotikler ve diğerleri), çevre kirliliğini, ağır metalleri ve hem kemoterapi hem de radyasyondan arta kalanları temizlemeye yardımcı olur.
3. C vitamini böbreküstü bezlerini güçlendirmeye yardımcı olur ve bağışıklık sisteminizi onarmaya yardımcı olur. Fonksiyonel tıp hekiminizin gözetiminde günde iki veya üç kez 1.000 miligram C vitamini, günde toplam 2.000 ila 3.000 miligram alınabilir.
4. Karanfil yağı, kekik yağı ve mür yağı vücutta kandida dahil olmak üzere çeşitli parazitleri ve mantarları öldürmeye yardımcı olur. Lavanta yağı ayrıcakandida büyümesini engeller ve enfeksiyonun yayılmasını önlemede etkilidir.
Ayrıca, oral pamukçuk için, bir çorba kaşığı hindistan cevizi yağı ile üç damla karanfil yağı kullanın ve 20 dakika boyunca ağızda çalkalayın.

2 yaşın altındaki çocuklara dahili olarak karanfil yağı vermeyin.

Karşılaşabileceğiniz Candida Ölümcül Belirtileri
Vücudunuzdaki kandidayı hızla öldürmek, vücudunuza 70’den fazla farklı toksin salgılayan metabolik bir reaksiyon yaratır. Bu semptomlar genellikle yedi ila 10 gün içinde geçer.Kandida temizliğini ve kandida diyetinin işe yaradığını gösteren belirtiler şunlardır:

Bozulmuş beyin fonksiyonu
Baş ağrısı
yorgunluk
Baş dönmesi
Şişkinlik, gaz, kabızlık ve bulantı dahil bağırsak sıkıntısı
Terleme ve ateş
Sinüs enfeksiyonu
Cilt kırıkları (yüzle sınırlı değildir)
Grip benzeri tipik semptomlar

betmatik ligobet nisanbet betebet hiltonbet milosbet